top of page

Vilnis Vuļs - no autosprinta līdz autošosejai

Pirms pāris dienām publicējām pirmo rakstu no rakstu sērijas, kurā iepazīstinām ar mūsu ABC RACE kluba braucējiem. Tuvojoties 2021. gada autosporta sezonai, šoreiz turpinām ar stāstu par Vilni Vuļu un viņa ceļu līdz ABC RACE. Jāpiemin, ka Vilnis pirms dažām dienām kā pirmais tika apstiprināts dalībai šīs sezonas ABC RACE seriālā.

Vilnis ar autosportu iepazinās jau agrā bērnībā, jo dzīvojis netālu no Biķernieku trases, paralēli fanojot par F1 un Naidželu Manselu. Tad arī nolēmis, ka agrāk vai vēlāk pats piedalīsies autošosejā. 2010. gadā Vilnis sāka piedalīties vasaras autosprintā ar “BMW” automašīnu. Turpmāk viņš piedalījies arī citās autosporta disciplīnās, kā, piemēram, rallija superprints, Gymkhana, ziemas autosprinti. Kad parādījās Minišoseja, Vilnis sapratis,ka tas ir solis tuvāk autošosejai, par ko ticis sapņots jau kopš bērnības.

Par to kā uzzinājis par ABC RACE sacīkstēm stāsta pats Vilnis Vuļs: “Piedaloties Minišosejā mani uzrunāja K. Priedītis, ka tiek dibināts ABC RACE, un vai es nevēlos piebiedroties viņiem. Izbeidzoties minišosejas seriālam, atcerējos sarunas ar K. Priedīti - tāpēc izvēle krita uz ABC RACE gan izmaksu dēļ, gan dēļ tā, ka visi dalībnieki brauc ar vienādiem auto. Pēc BTAS sezonas beigām acīs iekrita sludinājums, ka Regnārs Mozga-Kļaviņš tirgo savu ABC RACE auto “Honda Civic”, ar kuru bija izcīnijis 3. vietu. Citus variantus par auto iegādi neizskatīju, jo Regnāra “Honda” likās vispievilcīgākā un konkurētspējīgākā.


Par cik auto jau bija piedalījies sacensībās, lielas pārbūves nebija nepieciešamas. Vairāk tika piedomāts pie vizuālā tēla, jo auto bija nedaudz apskādēts. Tāpat tika piestrādāts pie salona, ielikts man pielāgots krēsls un stūre. Visi uzlabojumi lielus ieguldījumus neprasīja, jo daudz varēju izdarīt pats ar savām rokām. Jaunajiem dalībniekiem, kas vēl domā par savu auto, ieteiktu pirkt jau gatavu, jo tas noteikti būs lētāk!

Arī autosportā treniņiem ir liela nozīme. Treniņos var pamēģināt izdarīt lietas, kuras sacenībās darīt nebūtu vēlams, piemēram, vēlāk bremzēt, atrast optimālāko trajektoriju, noķert līkumos maksimālāko ātrumu bez sānslīdes. Treniņi man ir ļoti nozīmīgi, jo 10 gadus sacensībās piedalījos ar “BMW”, kurš trasē uzvedās daudz savādāk, kā “Honda Civic”. Tikai daudz trenējoties var tikt TOP 3 braucēju vidū.


Par sacenībām runājot, 2020. gada sezona man bija pirmā autošosejā. Pirmo reizi startēju barā, ko iepriekš nebiju darījis. Visas iepriekšējās sacensības bija tikai starp mani un hronometru. Interesanta bija trašu dažādība, starp kurām vislabāk patika Biķernieku moto aplis, kas bija jau braukts agrāk un vienmēr licies interesants. Diemžēl dažādas tehniskās likstas 2020. gada sezonā liedza pacīnīties par augstākām vietām, bet 2021. gada sezonai auto ir savests kārtībā, un centīšos revanšēties.

Tiem, kuri vēl nav saņēmuši dūšu, pieņēmuši lēmumu piedalīties vai nē, noteikti ieteiktu pamēģināt. Klubā ir iespējams izīrēt automašīnas ar kurām jūs varat izbraukt gan treniņu, gan piedalīties sacensībās. Tāpat arī klubā gaisotne vienmēr ir draudzīga, jo visus vieno viens mērķis - kārtīgs adrenalīns.”

Ja arī tu vēlies gūt šādas emocijas un izjust autosporta garšu, pievienojies ABC RACE klubam! Seko līdzi informācijai sociālajos medijos, pievienojies whatsapp grupai vai sazinies ar kluba vadību, kura ar lielāko prieku palīdzēs un sniegs atbildes uz visiem interesējošajiem jautājumiem!


271 views0 comments

Comments


bottom of page