top of page

Autosoports Eiropā - CSSC Tin Tops gatavojas sezonai

Anglijā ļoti populārā amatieru/iesācēju autošosejas klase CSCC Tin Tops gatavojas jaunai sezonai, kurā tiks aizvadīti 7 čempionāta posmi ar pirmo sacīksti 6. aprīlī. Tin Tops seriāls tika izveidots 2005. gadā ar mērķi rast iespēju amatieriem un jauniem pilotiem uzsākt savas autosporta gaitas par relatīvi zemām izmaksām, taču neizslēdzot sīvas cīņas trasē un lielo uzsvaru uz braucēja talantu un pareizu vadību.

Tin Tops līdzīgi kā ABC Race izmanto priekšpiedziņas standarta automašīnas bez jebkādiem dzinēja, vai balstiekārtas uzlabojumiem. Tin Tops iedalās piecās klasēs sākot no divu litru clio līdz 1.4l automašīnām. Populārākās dalībnieku vidū ir Honda Civic, Pegueot 106, Renault Clio, Ford Fiesta, Citroen Saxo, MG Rover 214. Starp citu, visas iepriekš minētās automašīnas ir iespējams uzbūvēt, gan dalībai CSCC Tin Tops, gan dalībai ABC Race, jo noteikumi ir līdzīgi un ABC Race dzinēji atbilst CSCC F un G Klasēm, līdz ar to iespēja aizceļot uz Angliju ar savu ABC Race auto un cīnīties par vērtīgām vietām.

Tin Tops līdzīgi kā ABC Race uzsvaru liek uz izmaksām, arī Tin Tops izmanot monoriepu, kuras iespējams iegādāties par seriāla īpašo cenu, līdz ar to divi komplekti sezonā neizmaksās vairāk par 250eiro.


Ar vienu auto var startēt divi piloti un ja vēl nevēlies pieteikties uz pilnu sezonu, tad ir iespējams piedalīties pirmajās sacensībās par “iepazīšanās cenu, kas ir pazemināta dalības maksa, taču liedz iespēju nopelnīt čempionta punktus konkretā sacensībās."

Sacensības notiek 40minutes, kurā nepieciešams veikt vienu obligāto pitstopu, kura laikā brīvi var mainīt riepas, mainīt braucēju, vai vienkārši izpildīt noteikto minimālo pitstopa ilgumu. Pirms sacensībām ir 30minūšu kvalifikācijas sesija pēc kuras tiek noteikts starta pozīciju secība. Sacensības notiek Anglijas populārajās trasēs kā SIlverstone un Brands Hatch, bet arī reizi gadā notiek ārpus čempionāta sacensības SPA-Francorchamps trasē Beļģijā.

Lai uzzinātu vairāk par CSCC Tin Tops seriālu, aicinām apmeklēt viņu vietni:

www.classicsportscarclub.co.uk/tin-tops


Raksta autors - Mārtiņš Skulte


97 views0 comments

Comments


bottom of page