top of page

ABC Race klubs uzsāk Eiropas autošosejas izpēti.

ABC Race klubs tika dibināts ar mērķi izveidot sacensības, kuras būtu finansiāli pieejamas, lai veicinātu jauno autosportistu rindu palielināšanu un varētu atļauties braukt regulāri ne vien treniņu, bet arī sacensību režīmā, kas nodrošinātu strauju mūsu sportistu profesionālo izaugsmi.

2018. gadā tika aizvadīta pirmā kluba sezona, kuras laikā uzbūvēti 11 auto un aizvadītas 3 sacensības Latvijā un Igaunijā. Pēc tik veiksmīga aizgājušā gada, interese par dalību mūsu sacensībās ir ievērojami augusi un jau šobrīd tiek būvēti vairāki jauni spēkrati, ar kuriem mēs jūs iepazīstināsim jau drīzumā.


Šobrīt tuvākie mērķi ir sasniegt maksimālo dalībnieku skaitu esošajā ABC Race 1.4l klasē, kas nodrošinās fantastiskas cīņas par katru pozīciju. Maksimālais automašīnu skaits, Biķernieku trasē ir 34 auto. Pēc šī skaita sasniegšanas tiek plānots izveidot "Profesionāļu" (PRO) un "Amatieru" (AM) ieskaites. Jaunpienācēji pirmo sezonu aizvadītu AM klasē, ar iespēju kvalificēties PRO klases ieskaitei, savukārt jau agrāk licencēti sportisti vai jaunieši, kuri startējuši Latvijas čempionātā kartingā, uzreiz startētu PRO klasē.

Šajā brīdī rodas loģisks jautājums, ko tālāk? Lai sasniegtu panākumus, ir jābūt konkrētam mērķim uz ko tiekties, lai tā vārdā pārvarētu grūtības, kuras rodas ceļā. Mērķi un Sapņi nevar un nedrīkst būt par lielu taču ir jāspēj atrast un sev izveidot reālistisku ceļu, to sasniegšanai. Latvijas autosportistam šis ceļš ir miglā tīts, ja runa iet par autošoseju un salonauto. Kā nokļūt WTCR auto pilota krēslā un startēt FIA pasaules čempionāta posmos vai līdzīga līmeņa sacensībās?


Mēs uzsākam atbilžu meklēšanu uz šo jautājumu..

Pirmais solis būs izpētes veikšana un informācijas publicēšana mūsu mājaslapā www.abcrace.lv rakstu kategorijā "Autosports Eiropā" kur mēs publicēsim rakstus par dažādiem nacionālajiem autošosejas seriāliem Eiropā par kuriem nav pieejama informācija populārākajos medijos vai tā pieejama tikai konkrētās valsts nacionālajā valodā.


Otrais solis būs sadarbības veidošana ar šiem seriāliem, kas pamatā sevī ietvers pieredzes apmaiņas programmas, lai mūsu sportistiem būtu iespēja startēt dažādu valstu sacensībās, iegūt plašu pieredzi un kopīgi meklētu ceļu uz sava mērķa sasniegšanu.


Arī tu vari sniegt savu ieguldījumu šajā misijā un iesaistīties. Veiksmīgai kluba attīstībai ir nepieciešami jauni biedri, brīvprātīgie, dalībnieki, atbalstītāji, sponsori, sadarbības partneri.


Kontaktus atradīsi mūsu mājaslapā!


245 views0 comments
bottom of page