Artūrs Virbulis - no autosporta komentētāja līdz dalībniekam

Turpinot iepazīstināt ar 2021. gada ABC Race pilotiem, šoreiz par sevi pastāstīs šī seriāla ilggadējais dalībnieks Artūrs Virbulis, kurš ar Peugeot 106 uz starta ir jau no paša pirmā ABC Race posma 2018. gadā. Viņš autosportā zināms arī kā komentētājs un autosporta pasākumu vadītājs.

Ar autosportu esmu pazīstams jau no bērna kājas - F1 sāku skatīties 7 gadu vecumā, kvēli jūtot līdzi Mihaelam Šūmaheram un Ferrari komandai. Pirmajai formulai ar lielāku un mazāku aizrautību esmu sekojis līdzi jau teju 25 gadus, turpinot to darīt arī šobrīd. Šosezon sekoju līdzi ar īpašu sparu, jo no šī gada kā komentētājs esmu dzirdams arī Viaplay F1 Latvijas tiešraidēs.


Latvijas autosportā ienācu caur driftu, jo apkārt draugi piedalījās gan sacensībās, gan vienkārši slidinājās pa trasēm. Attiecīgi arī pats pēc tiesību nolikšanas nopirku 3. sērijas BMW, ar kuru sāku apgūt sānslīžu mākslu. Sanāca pat piedalīties vienās oficiālās sacensībās, bet pārsvarā tie bija treniņi gan Biķernieku stadionā, gan sporta kompleksā 333. Tālākajos gados sacensībās kā dalībnieks nestartēju, bet “pārkvalificējos” par autosporta žurnālistu un teju katru nedēļas nogali biju trasēs, atspoguļojot driftu, autošoseju, autosprintu un citas disciplīnas. Tālāk mans ceļš autosportā mani aizveda līdz sacensību komentēšanai, ko vēljoprojām ar lielu aizrautību daru gan pasākumos uz vietas, gan vadot tiešraides.

Par ABC Race projektu uzzināju pašos pirmsākumos, 2017. gada rudenī un likās ļoti laba ideja. Ņemot vērā, ka pašam personīgais braukšanas fokuss bija mainījies uz braukšanu pa apli un biju jau uzbraucis pāris Minišosejas treniņus/sacensības ar savu ikdienas auto, tad ABC Race likās, kā ļoti labs nākamais solis ceļā uz īsto autošoseju. Par laimi, man šajā visā projektā bija domubiedrs Valdis, kurš arī iedegās par šo jauno autosporta seriālu. Tieši viņš arī atrada šo 2003. gada Peugeot 106, ar ko vēl arvien startēju. Neatceros gan, kā tika izdomāts tieši šis modelis un kādēļ Valdis bija nonācis www.mobile.de Peugeot 106 sadaļā, bet konkrētais auto uzrunāja ar krāsu (atgādināja īpašo BMW M modeļu Silverstone toni) un Sport pakotni, kas ietvēra skaistākus bamperus un arku/sliekšņu uzlikas.


Skaidrs, ka tika rēķinātas jaudas/svara attiecības, un, lai arī šis modelis ar konkrēto 1,1 litra dzinēju izcēlās ar mazāko jaudu (60 Zs no rūpnīcas), tam attiecīgi līdzi nāca arī ievērojami mazākais svars (~850 kg). Automašīnai aizbraucām pakaļ paši, jo bija cits auto jānogādā līdz Šveicei, attiecīgi atpakaļ braucām “tukšajā” ar lieku vietu piekabē. Tā kā tas tika apvienots arī ar Ja