top of page

ABC Race Pērnavas posmā uzvaru izcīna Vansovičs, uz pjedestāla arī Hāns un Jaunciems

Pagājušajā nedēļas nogalē Baltijas autošosejas “Pärnu Summer Race 2022” sacensību ietvaros norisinājās arī “ABC Race” seriāla sezonas ceturtais posms. Tajā uzvaru izcīnīja autosportā pieredzējušais Edvīns Vansovičs (Honda Civic), apsteidzot kopvērtējuma līderi Jāni Hānu (Toyota Yaris) un šīs sezonas debitantu Juri Jaunciemu (Toyota Yaris).

Pieejamākais autošosejas seriāls Baltijā jau piekto sezonu pēc kārtas devās uz skaisto Pērnavas kūrortu, lai modernajā “Porsche Ring” trasē aizvadītu aizraujošas cīņas. Pēc trim posmiem Biķerniekos šī “ABC Race” klases pilotiem bija iespēja mēroties spēkiem Pērnavas trasē, kurā pēdējos gados esam redzējuši ļoti skaistas un sīvas cīņas. Uz Igaunijas posmu šoreiz devās 14 automašīnas, tomēr vienam no dalībniekiem sacensības diemžēl beidzās vēl nesākušās – testu laikā dzinēja defektu piedzīvoja Dmitrija Gorņeva pilotētā Honda Civic, attiecīgi liekot viņam izlaist šo posmu.

Kā jau ierasts, starta secība tika noteikta ar izlozes palīdzību. Pirmajā braucienā no pirmās starta pozīcijas startēja sezonas līderis Jānis Hāns, liekot domāt, ka viņam būs salīdzinoši vienkārša un dominējoša uzvara. Tomēr lielisku konkurenci viņam brauciena pirmajā daļā sagādāja debitants Kristaps Stikuts (Toyota Yaris), kurš savās pirmajās “ABC Race” sacensībās pārsteidza ar fantastisku ātrumu. Brauciena vidusdaļā gan Stikuts pieļāva kļūdu, pamatīgi zaudējot laiku, tomēr viņam izdevās noturēt savu pozīciju un finišēt otrajā pozīcijā. Trešā vieta braucienā Jurim Jaunciemam, aiz sevis atstājot vēl vienu šīs sezonas debitantu Domeniku Bērziņu (Toyota Yaris).

Otrajā braucienā dalībnieki startēja pretējā starta secībā, attiecīgi šoreiz pirmo starta rindu veidoja jaunie censoņi Roberts Ozoliņš (Peugeot 106) un Daniels Ungurs (Honda Civic). Ar izcilu startu gan pirmajos pagriezienos viņiem tika garām Edvīns Vansovičs, kurš, demonstrējot stabilu un ātru sniegumu, noturēja līdera pozīciju un izcīnīja uzvaru otrajā braucienā. Aiz viņa ļoti sīvu cīņu par otro vietu aizvadīja Juris Jaunciems un Daniels Ungurs, finišu kā otrajam beigās sasniedzot Jaunciemam.

Ja pirmajā braucienā “ABC Race” braucēji iztika bez kontaktiem un cīņas bija salīdzinoši tīras, tad otrā brauciena laikā piloti bija pamatīgi iekarsuši, demonstrējot ļoti tuvas un ciešas cīņas. Lai arī vairākkārt bija vērojami dažādi kontakti, sacensību dalībnieki iztika bez pamatīgām avārijām, ļaujot finišēt pilnīgi visiem 13 pilotiem. Divu braucienu summā attiecīgi uzvaru izcīnīja Vansovičs, aiz sevis atstājot Hānu un Jaunciemu, kuram šis bija pirmais “ABC Race” pjedestāls.

Jāatzīmē, ka sezonas pirmajos trīs posmos pa uzvarai bija izcīnījuši Rolands Bērziņš (pirmajā posmā aizvietojot dēlu Domeniku Bērziņu), Daniels Ungurs un Edvīns Vansovičs, tādējādi Vansovičs šobrīd ir kļuvis par vienīgo pilotu ar divām posma uzvarām, kopvērtējumā ieņemot otro vietu. Pirmais kopvērtējumā ar 25 punktu pārsvaru ir Jānis Hāns, kuram izdevies izcīnīt goda pjedestālu visos četros sezonas posmos. Ļoti cieša cīņa šobrīd izveidojusies tieši par otro un trešo kopvērtējumā, jo aiz Vansoviča vien pāris punktu attālumā atrodas veseli trīs braucēji – Artūrs Daņiļevskis, Daniels Ungurs un Juris Jaunciems.

Šajā sezonā “ABC Race” vēl atlikuši divi posmi, kas tāpat kā tikko aizvadītais posms Pērnavā norisināsies Baltijas autošosejas čempionāta ietvaros. Piektais posms jau pēc trim nedēļām – 3. septembrī – notiks Kauņā, Lietuvā, savukārt uz sezonas noslēgumu 25. septembrī seriāls atkal atgriezīsies Biķernieku trasē.


244 views0 comments

Comentarios


bottom of page