top of page

ABC Race Kauņas posms noslēdzas ar vairākām avārijām un Hāna uzvaru

Svētdien, 4. septembrī, Baltijas autošosejas čempionāta “Kaunas Grand Prix” sacensību ietvaros Lietuvā norisinājās ABC Race sezonas piektais posms. Izaicinošajā Kačerginas trasē, kurā tika piedzīvotas gan vairākas avārijas, gan skaistas cīņas, uzvaru izcīnīja kopvērtējuma līderis Jānis Hāns, aiz sevis atstājot Danielu Unguru un Juri Jaunciemu.Šis bija otrais gads pēc kārtas ABC Race seriālam, kad tā dalībnieki devās uz aizraujošo, bet vienlaikus arī bīstamo Kačerginas trasi. Šoreiz ceļu uz Lietuvu mēroja 11 dalībnieki, starp kuriem bija pilnīgi visi sezonas līderi. Pirms posma Jānis Hāns (Toyota Yaris) atradās 25 punktu vadībā pār Edvīnu Vansoviču (Honda Civic), kuram attiecīgi uz papēžiem mina veseli trīs piloti – Artūrs Daņiļevskis (Peugeot 206), Daniels Ungurs (Honda Civic) un Juris Jaunciems (Toyota Yaris).


Pirmajā braucienā no pirmā rindas startēja Kristers Saliņš (Renault Clio) un Lelde Dembovska (MINI One), kuriem sekoja Emīls Jakrins (MINI One) un Jānis Hāns. Starts un pirmie pagriezieni tika aizvadīti bez avārijām, tomēr pirmā apļa beigās līderu starpā notika sadursme, kā rezultātā Dembovska atkrita uz pēdējo vietu. Tajā brīdī vadību bija pārņēmis Hāns, kurš arī izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Otrajā vietā finišu sasniedza Daniels Ungurs, kurš, startējot no pēdējās vietas, veica daudzus skaistu apdzīšanas manevrus, savukārt trešais Daņiļevskis. Diemžēl pamatīgu avāriju pirmā brauciena priekšpēdējā aplī piedzīvoja Domeniks Bērziņš (Toyota Yaris), kuram šī iemesla dēļ nācās izlaist otro braucienu.Otrajā braucienā no pirmās vietas startēja Ungurs, tomēr pēc neveiksmīga starta viņš piedzīvoja sadursmi ar vairākiem citiem auto, kas lika pārtraukt braucienu. Ja Ungurs, Jakrins un Dembovska varēja atgriezties uz atkārtoto startu, tad Daņiļevska un Kristapa Stikuta automašīnas pēc avārijas bija pārāk cietušas, lai tās paspētu salabot. Otrā brauciena otrajā mēģinājumā attiecīgi uz starta izgāja vairs tikai 8 dalībnieki, kas šoreiz iztika bez liekām sadursmēm, aizvadot aizraujošas cīņas.


Par uzvaru savā starpā cīkstējās Hāns un Ungurs, kuri vairākas reizes apmainījās līdera pozīcijām, tomēr beigās pēdējā aplī uzvaru izrāva pirmā brauciena uzvarētājs Hāns. Tādējādi arī Hāns izcīnīja uzvaru posmā, Ungurs otrais, bet uz trešā goda pjedestāla pakāpiena otro posmu pēc kārtas kāpa Jaunciems.Līdz ar to Hāns vienu posmu pirms sezonas noslēguma ir palielinājis savu pārsvaru kopvērtējumā līdz 37 punktiem, savukārt uz otro pozīciju tagad pacēlies Ungurs. Tiesa gan, viņa tuvākie sekotāji – Vansovičs un Jaunciems – kopvērtējumā atpaliek vien par 5 un 8 punktiem, kas nozīmē, ka sezonas noslēgumā Biķerniekos 25. septembrī norisināsies ļoti aizraujošas cīņas par sezonas goda pjedestālu.


325 views1 comment

1 Comment


bottom of page